YENGEÇ BURCU KADINI GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Yengeç Burcu Kadını Genel Özellikleri:
Yengeç burcu, hoş mizaca sahip nadir kadınların burcudur. Onlar için her şeyden önce evleri gelir. Ev hayatlarına aşırı derecede önem verirler. Soğuk kişiliğe sahip değildir. Sıcakkanlı davranışlar sergiler. Yalandan nefret eder, kendisi gibi herkesin de dürüst olmasını ister. Kötülükten hoşlanmaz, iyi niyetlidirler.

Yengeç burcu kadınları duygusallığa, mantıklarından daha yatkın bir burçtur. Bu nedenle romantizmden hoşlanan yapıları vardır. Aynı zamanda eğlenceli maceralardan da hoşlanır. Yeniliğe fazla açık olmasa da bunu reddetmez. Özellikle geleneklere aşırı derecede bağlıdır. Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmez. Söylediğimiz gibi her şeyden önce evi ve ailesi gelir.

Yengeç burcu kadınları ilk görüşte anaç görünebilir. Anneliği en iyi şekilde yapacak kadınlar belki de Yengeç burcu kadınlardır. İdeal annelerin Yengeç burcundan çıktığını söylesek yanılmış olmayız. Ev hayatını sevdikleri için başarılı olma şansları oldukça yüksektir.

Yengeç burcu kadını duygusal olarak aşırı derecede hassastır. Sezgisel olarak son derece kuvvetlidir. Sezgilerine güvenir ve genellikle bu şekilde hareket eder. Çevresindeki insanların iyi niyetli ya da kötü niyetli olduğunu kolaylıkla anlar ve buna göre hareket eder.

Yengeç burcu kadını duygusal olarak hassas olmasından dolayı kolayca incinebilir. Kolay kırılan ve üzülen bir kadındır. Akılarına kötülük gelmediği için, etrafındaki her insandan iyilik ve şefkat bekler. Bu nedenle zaman zaman hayal kırıklığına uğrayabilirler.

Yengeç burcu kadını oldukça cömert bir kişiliğe sahiptir. Cömert olabilir ancak savurgan olduğunu söylemek yanlış olur. Ne kadar cömert olsa da, yardım etmeyi sevse de, tasarruf etmesini ve para biriktirmesini iyi bilir. Bunu da severek yaparlar. Maddi gücün kendisini güvende tuttuğunu iyi bilir.

Yengeç burcu kadını, düşünce yapısı olarak derinlere inebilir. Derin duygulara da sahiptir. Özellikle kendisi hakkında pek konuşmayı sevmez. Ancak diğer insanlar hakkında konuşmayı oldukça sever. Bu nedenle dedikoducu olarak görünebilir. İnsanlar hakkında fikir yürütmeyi severler.

Yengeç burcu kadını kendisine yapılacak eleştirilere karşı pek açık değildir. Olumsuz yönünü kabul etmekte zorluk çeker. Kendisine bu yönde eleştiride bulunacak kişilere karşı sert tavırlar sergileyebilir.

Yengeç burcu kadını oldukça gururludur. İhanetten ve sadakatsizlikten asla ama asla hoşlanmaz. Bu durumda aşırı derecede üzülür ancak kimi zaman belli etmez. Genellikle içlerine atmaktan yanadır ve bu durumda kolayca hastalanabilirler.

Yengeç burcu kadını yolculuk yapmaktan çok hoşlanır. Özellikle de deniz yolculuğu yapmaya bayılırlar. Güzel yerlere gitmekten ve kafa dinlemekten hoşlanırlar. Yaz tatillerini de bu arzularını yerini getirmek için kullanırlar.

Yengeç Burcu Kadınının Fiziksel Özellikleri:
Yengeç burcu kadını genel olarak yuvarlak yüz hatlarına sahiptir. Gözleri ise normal, fazla iri değildir. İlk bakışta özellikle çeneleri dikkat çeker. Saçları oldukça gürdür. Dudak yapılarında ince kıvrımlar bulunur. Güldükleri zaman oldukça hoş bir görüntü ortaya çıkar. Ten renkleri ise genellikle açık renkte ya da kumraldır. Ne uzun ne kısa boyludurlar. Yengeç burcu kadınları giyim konusunda oldukça iyidir. Giyim tarzları kendilerine özgüdür. Modayı takip etmez, kendi modasını kendi yaratırlar.

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri