KOVA BURCU GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Kova Burcu Genel Özellikleri:
Yönetici gezegeni Uranüs olan Kova burcu, Hava grubuna bağlıdır ve pozitif kişiliğe sahiptir. Değişime açıktır ve olumlu genel özelliklere sahiptir. En önemli genel özelliği, değişimdir. Her zaman en iyisi olmak, en üst seviyelerde olmak ister. Yardımsever kişiliğe sahiptir. Paraya fazla önem vermezler. Gerek giyim tarzları, gerekse fiziksel özellikleriyle ön plana çıkan kişilerdir.

Genel özellikleri bakımından insanlarla anlaşmasını ve uyum içerisinde olmayı başarırlar. Etraflarında sürekli arkadaşları vardır ve onlara fazlasıyla değer verirler. Dengeli bir yapıya sahiptir. Anlayışlı ve adaletli olmasını bilirler. En büyük arzuları, gerçeğin peşinden gitmektir. Kova burcu insanları, genel olarak sağlık konusunda pek sıkıntıyla karşılaşmazlar.

Marcus Manilius'un Astronomica adlı eserinde Kova burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;
Bu burcun insanları gökyüzündeki Aquarius'un kovasından boşalttığı sular kadar çok özelliğe sahiptirler. Yeraltındaki su kaynaklarını bulmak ve çıkarmak, suyu bir yerden bir yere götürmek ve gökyüzündeki yıldızlar kadar çok yere dağıtmak, güzel bir yaşam için denizi taklit edip sahiller yaratmak, değişik tarzlarda su bentleri ve arklar yapmak bunlardan bazılarıdır. Aquaris'un çocukları suyla ilgili olduğu sürece çalışmaktan kaçınmaz ve yorulmazlar. Bütün bu özellikleriyle hayatları boyunca belki çok zengin olmazlar ama fakir de kalmazlar. Yumuşak huyludurlar. Sevgiye önem verir, kalplerinde kötülük taşımazlar.
Kaynak:kocburcu.net/koc-burcu-kadini.html
Kaynak:kovaburcu.net/kova-burcu-ishayati.html
Kaynak:kocburcu.net/burclar/kova-burcu

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri