KOÇ BURCU GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Koç Burcu Genel Özellikleri:
Koç burcu (Aries) burçlar kuşağının ilk burcudur.

Koç burcu yönetici niteliklere sahip, burçlar kuşağının en hareketli, en aceleci burcudur. Açık sözlü olması en temel özellikleri arasında bulunmaktadır. Aceleci yapılarından dolayı önce harekete geçip daha sonra düşünmeyi tercih ederler. Oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Sürekli yeni fikirler düşünen, her konuda yaratıcı, ancak kolay sıkılan bir yapıya sahiptirler. İlgilerini kolay dağılması olumsuz özellikleri arasında bulunur. Sürekli olarak teşvik edilirse, ancak o zaman ilgilerini bir yerde toplayabilirler.

Burçlar kuşağının ilk takımyıldızı Koç’tur. Güneş, Koç burcundayken dünyaya gelen, Koç burcu insanlarının inanılmaz enerjileri vardır. Bu enerji hem fiziksel, hem de ruhsaldır. Bu özellikleri sayesinde dünyaya pozitif enerji katmayı başarırlar. Koç burcunun en temel özelliği hareketli olmaları, güler yüzlü olmaları ve çabalayıcı olmalarıdır. Kolay sinirlenir ancak kin tutmazlar. Sabırsızdır ve alışkanlıklarından kolayca vazgeçmezler. Paraya fazla önem vermezler, övgünün ve ün'ün maddiyattan daha değerli olduğunu düşünürler. Koç burcu insanlarının çevresinde kendinden daha popüler insanlar görülmez, çünkü en ünlü kişinin o olmasını ister.

Koç burcu istediği sürece insanların aklını oyalayabilir ve dikkatlerini istediği yöne çekebilir. Bu sayede insanların birçok şeyi unutmasını sağlayabilir. Başta da söylediğimiz gibi, bu sadece kendi istediği sürece olur. Koç burcu hemen her şeyden önce sadece kendisini düşünür, daha sonra karşısındaki insanı. "Ben" merkezcidir. Kendisini sürekli dinleyecek, övgülerde bulunacak insanlar karşısında tüm cazibelerini kullanırlar.

Koç burcuna karşı gelecek birisi oldukça zor bir durum içerisine girecektir. Çünkü Koç burcu aniden öfkelenebilir ve tüm ortamı bozabilir. Kimi zaman haklı, kimi zamanda haksız olabilir ancak öfkelenmeleri yıldızlarından kaynaklanır.

Yaşamlarında değişimde bulunur ve kendilerine yeni uğraşlar edinirse belirli bir konu üzerine odaklanabilir ve odaklandığı konu üzerine görüşlerde bulunabilirler. Koç burcu insanları, aklına koyduğu her şeyi yapabilecek yeteneklere sahiptir ancak planlı bir şekilde hareket etmesi gerekir. İşine gelmeyecek durumları kolayca göz ardı edebilir ve geride bırakabilirler.

İlk burç olmasından dolayı tam anlamıyla esin perisinin etkisi ile hareket ederler. Aslında bu nedenle özensiz davranabilirler. Özen göstermek ister ancak bunu da unutabilirler. Yaptıkları ve yapacakları konusunda ihmalkâr davranabilir. Sona ulaştığında ise bedeli neyse öder ve işin içinden çıkar. Aklına geldiği gibi davranmayı tercih ederse insanlar onu dikkatsiz ve düşüncesiz olarak tanır.

Koç burcunun hayatı oldukça hareketlidir ve resmen dünyaya meydan okuyan yaşam tarzları vardır. Çoğu insanın uzun süre yaşayamayacaklarını kısa bir süre içerisinde yaşayabilirler. Kişilikleri, yaşama hiç düşünmeden dalacak şekildedir.

Koç burcu zekidir. Savaşçı bir ruha sahiptir. İçlerine kapanık değildir ve idealist bir düşünce yapısına sahiptir. Coşkuları her zaman üst seviyededir. Kendini düşünen bir yapıya sahip olduğu için diğer insanların duygularına ve düşüncelerine önem vermez. Kendilerine olan güvenleri her zaman üst seviyededir. Tüm bu özellikler Koç burcunun bencil olarak tanınmasına neden olur. Açık sözlü olmaları, patavatsızlıkları ile bir araya gelir.

Hayatı dolu, dolu yaşamak isteyen insanların çoğu Koç burcu insanlarıdır. Deli doludur ve macera yaşamaktan aşırı derecede hoşlanır. Sakin, rutin bir hayat sürmek Koç burcu insanlarına göre değildir. Eğlenmeyi ve lüksü severler. Tanınan bir insan olmak en büyük arzularıdır, her alanda başarılı olmak ister ve hayatlarını da buna göre yaşarlar, çalışmalarını bu duruma göre yaparlar.

Koç burcu insanları doğaldır ve içgüdüleri ile hareket ederler. Heyecanları sürekli tazedir. Çekingen değildir ve çekingenliği insanları yoran bir özellik olarak görür. Koç burcu ilk olarak hayattan zevk almaya çalışır ve hayatın sundukları ile ilgilenir.

İnsanların kendisi hakkında ne düşündüğünü, yaptıklarının onaylanıp, onaylanmadığını pek umursamaz ve bu nedenle bazı insanlar Koç'u egoist olarak tanımlar. Hayatlarının hemen her alanını meydan okuma olarak kabul ederler. Cesareti, enerjisi ve kişisel inisiyatifi ile tanınmak ister. Aslında bunlar Koç'un liderlik özelliklerinden kaynaklanır.

Koç burcu görünen ile ilgilenir. Ufak tefek detaylardan nefret eder. Detaylar ile başkalarının uğraşmasını ister. Her zaman yenilik peşinde koşar ve bu isteklerine asla engel olamazlar. Bu isteklerine engel olursa kişiliklerini de kaybederler. Dürüst yapılar ile kimi zaman insanlara karşı kırıcı davranırlar. Bunu da bilerek yaptıkları söylenemez.

Koç burcu doğallığını sınır tanımaz davranışlarına borçludur. Koç insanları her ne kadar dost canlısı olsa da küstah davranışlarda bulunan insanları yakınlarına yaklaştırmazlar. Yaklaşmaya cesaret eden kişi ise Koç'un ne kadar mantıklı ve keskin yapılı olduğunu fark eder.

Koç burcu özgürlüğüne düşkündür. Kısıtlanmaktan asla hoşlanmaz ve böyle bir şeyin olacağını hissettiği anda savaşçı ruhunu ortaya çıkartır. Koç burcu aslında toleranslıdır ve istediği insanlara karşı da oldukça şefkatli davranır. Kolay kolay beğenmez ve bunu başarmakta oldukça zordur.

Koç yardımseverdir ve bunun reddedilmesi Koç'un hayal kırıklığına uğramasına, kırılmasına neden olur. Birçok şeyi aldırmaz bir yapıda görünür ancak iç dünyaları biraz daha farklıdır. Kimi zaman da oldukça duygusal davranır.

Koç burcu fiziksel özellikleri bakımından da dikkat çekicidir. Yüz hatları çok barizdir. Yapılı ve uzun boylu insanlar, genellikle Koç burcu insanlardır. Küçük göz ve ağız, parlak ve gür saçlara sahiptir. Bu özellikleri ile etrafı kolayca etkilerler.

Marcus Manilius'un Astronomica adlı eserinde Koç burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;
Koçun yoğun yünlerinden dolkunmuş bir abanın sıcaklığını hissetmenin insanın ümitlerini bir anda canlandırıvermesi gibi bu burcun insanı da hayal kırıklığı yaşadığı ilişkiler sonrası çabuk kendini toparlar. Sahip oldukları her şeyi başkalarıyla paylaşmayı seven koçların heyecanlı görünüşlerinin arkasında aslında utangaç bir mizaç saklıdır. Koçtan elde edilen yün mahir ellerde pek çok kılığa bürünür. İplik olur, dokunur, sayısız kıyafet haline gelir. Bu o kadar önemlidir ki tanrıça Athena bile bu işte kendisine meydan okunmasını kabul edememiştir. Dünya üstünde bu zanaatların sırrına sahip olmayı istemeyen millet yok gibidir. İşte bütün bu işleri en iyi becerenler de koç burcunda doğanlardır.
Kaynak:kocburcu.net/koc-burcu-kadini.html
Kaynak:kocburcu.net/koc-burcu-erkegi.html
Kaynak:kocburcu.net/koc-burcu-ozellikleri.html

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri
Burada yer alan siteler tanıtım amaçlı olup bütün hakları kendinde saklıdır.


Her türlü görüş, öneri ve reklam için bizimle iletişime geçebilirsiniz.