KOÇ BURCU ERKEĞİ GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri:
Genel özellikleri bakımından en dikkat çekici burç olarak öne çıkar. Kendilerine olan güvenleri her zaman üst düzeydedir. Her konuda başarılı olacağını, en iyisinin olduğunu ve özel olduğunu düşünür. Enerjili yapıları ile dikkat çekerler. Yerinde duramayan, sürekli hareket halinde ve kıpır kıpır oldukları her halinden belli olur.

Koç burcu erkeği otoriteden hoşlanır ve her alanda otorite sahibi olmak ister. Bunu yapmaktan çok fazla keyif alırlar. Dik başlı olmalarından dolayı, onlara bir konuda ikna etmek ya da caydırmak oldukça zordur. Bir konuda hata yapsa da asla bunu kabul etmez ve söz edilmesinden hoşlanmaz. Dikkat çekecek derecede bencil davranışlar sergilerler.

Koç erkeği inanılmaz derecede meraklıdır. Her konuda bilgi sahibi olmak ve araştırmak ister. Merak konusunda anlaşılmaz derecede açlık hissederler. Aşırı derecede heyecanlı olan Koç burcu erkeği, heyecanlı yapısını ancak iki veya daha fazla konu ile ilgilenirse dizginleyebilir. Aksi halde heyecanlı yapısını dengelemekte zorlanır.

Koç burcu erkeği denildiğinde öncelikle şunu unutmamak gerekir; Koç burcu erkeği özgürlüğüne aşırı derecede düşkündür. Özgürlüğünün kısıtlanmasından ve kısıtlayandan aşırı derecede nefret edebilir. Dilediği gibi yaşamak ve hareket etmek ister. Bir konuda onu kısıtlamak yapılacak en son şey olmalıdır. Koç burcu erkeği yöneten taraf olmalıdır. Bunun nedeni ise lider olarak bu dünyaya gelmeleridir.

Koç burcu erkeği oldukça yardımsever bir kişiliğe sahiptir. Tanısa da, tanımasa da ihtiyacı olan herkese yardımcı olmaya çalışır. Cömert olmalarından dolayı, yapacakları yardımın sınırı asla olmayacaktır. Karşısındaki insanların sorumluluklarını paylaşabilecek veya üstlenebilecek bir kişiliğe sahiptir. Özellikle dostları, Koç burcu erkeği için her şeyden önce gelir, onlara çok fazla değer verir ve dikkatle seçer.

Özgür ruhlu olan Koç burcu erkeği hayatının her alanında olduğu gibi iş hayatında ve maddi anlamda özgürlüğünü elinde tutmak ister. Hâl böyle olunca çoğu Koç burcu erkeği kendi işini kurmak ister. Genellikle emir altında olmaktan hoşlanmayan yapıları vardır ve bu nedenle iş hayatında kendi işini kuramayan Koç burcu erkekleri de yönetici ya da müdür olmak ister. Emir almaktan, hayatlarının her alanında nefret ederler.

Koç burcu erkeğinin hayattan aşırı derecede zevk aldığını ve bu şekilde yaşadığını belirtmek gerekir. Zorluklar yaşasa da her zaman hayatın iyi yönünü görmeye çalışır. Keyfine aşırı derecede düşkündür. Keyifli bir hayat sürmek içinde aşırı derecede para harcamaya yatkındır. Bu konuda elleri son derece açıktır. Zaten son derece cömert bir kişiliğe sahiptir.

Koç burcu erkeği kırılmaktan ve incinmekten hoşlanmaz. Kırıldığında oldukça sert tavırlar takındığını söylemekte fayda var. Karşısındaki kişi kim olursa olsun sözünü esirgemez ve içinden ne geliyorsa öyle konuşur. Bu nedenle kırıcı olabilirler. Eleştiride bulunursa, bunu sert bir dille yaparlar.

Koç burcu erkeği ev hayatına değer verse de genel olarak daha sosyal bir hayat sürer. Aslında bu durum onların aşırı derecede hareketli olmalarından kaynaklanır. Asla yerinde duramazlar. Ancak ev hayatı kendisine huzur ve mutluluk verir. Kafa dinlemek istediğinde ya da kendisini toplamak istediğinde evinde uzunca vakit geçirebilir. Tabii sorunlar ev hayatından kaynaklanmıyorsa.

Koç Burcu Erkeği Fiziksel Özellikleri:
Koç burcu erkeği fiziksel olarak çekici bir görünüme sahiptir. Özellikle yüz hatlarının gerçekten dikkat çekici olduğunu söylemek gerekir. Gözleri genel olarak küçüktür ve burunları ince ve uzundur. Ağızları belirgin fakat genellikle küçüktür. Çene yapıları ise çıkık, saçları ise parlaktır ve güneş vurduğu zaman kızılımsı bir renge dönüşür.

Yürüyüşleri öne doğru eğik bir şekildedir ve bu nedenle ileriki yaşlarda sırt problemi yaşayabilirler. Koç burcu erkeği kaslı bir vücuda sahiptir. Çok uzun boylu oldukları söylenemez. Her zaman şık giyinir ve kıyafet dolabının geniş olduğunu söylemek mantıklı olacaktır. Takım elbise giymeyi severler. Marka kıyafet giymekten ise asla ama asla vazgeçmezler.

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri