BOĞA BURCU GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Boğa Burcu Genel Özellikleri:
Boğa burcu, tüm burçlar arasında en azimli, en katı, en inatçı burçtur. Tuttuğunu kopartan bir yapıya sahiptir. Yapması gerekenler üzerine karar vermekte oldukça zorlanır, ancak karar verdikten sonra yapmak istediğinden Boğayı kimse alıkoyamaz ve hiçbir engel onu engelleyemez. Hedeflerine ulaşma yolunda hiç kimse Boğa'nın hızına yetişemez. Hedeflerinin nasıl gerçeğe dönüşeceğini bilmese de, hayattan tam olarak ne istediklerini iyi bilirler.

Boğa burcu, burçlar kuşağının en güçlü Burcu'dur. En önemli özelliği ise güvenilir ve sağlam olmasıdır. Mantıkları ile hareket etmek yerine, duyguları ve tutkuları ile hareket etmeyi tercih ederler. İşlerine yarayacak bir şeye mutlaka ulaşır, ancak işlerine yaramayacağını düşündüğü bir şeyinde asla yanına yaklaşmazlar. Boğa, kendisini mutlu etmeyecek şeyler ile ilgilenmekten hoşlanmaz. Zamanın, hatta hayatın bunun için çok kısa olduğunu düşünür. Bu durum asla bencillik olarak algılanmamalıdır.

Boğa burcunun en önemli özelliği sabırlı olmasıdır. Bir konuya uzun süre tahammül edebilirler. Belirli bir yere kadar yapılan hataları görmezden gelebilirler, ancak haksızlığa uğradığını, kandırıldığını ve üzüldüğünü hissederse aşırı hırslı bir yapıya dönüşebilirler. Hırslı ve kızgın bir şekilde bulunduğu yeri terk eder ve bir daha geri dönmezler.

Boğa burcu, hareketli bir yaşantıya alışık değildir. Yaşamlarının yerleşik olmasını ister. Boğa burcu insanlarında ağırbaşlılık, tutuculuk, ve pratik zeka dikkat çeker. Boğa burcu gelip geçici zevklere değil, kalıcı güzelliklere önem verir. Boğa için, hoş bir ev, yakın ilişkiler, konforlu bir düzen oldukça önemlidir. Boğa burcunun kişiliği, bir konuda hayal kırıklığına uğrarsa, kıskanç ve hükmedici davranışlara dönüşebilir.

Boğa burcu, Boğanın boynuz kısmı ve baş kısmı ile ilişkilendirilir. İnsanın sağlamlığı ve toplu yapısı, Boğa burcu ile simgelenir. Oldukça dayanıklı bir yapıya ve sebatkar davranışlara sahiptir. Kolay kolay bir konuda inandırılamaz. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmez. Araştırmak ve denemek ister. Tüm bunların sonucunda Boğa, diğer insanlara göre daha geç harekete geçer. Ancak başarılı olması herkesten daha üst seviyededir.

Boğa burcu paylaşmayı bilen, ufak tefek şeyler ile mutlu olmayı bilen özelliklere sahiptir. Dost ve arkadaş olarak şefkatli ve vefalıdır. Boğa burcu, huzur ve dengenin insanıdır. Olumsuzluklardan uzak, hayatın sunduğu güzellikler ve pozitif özellikler ile ilgilenir. Boğa burcu bir konuda fazla tartışmayı sevmez. Yine de belirli bir sabır sahibidir ve bu aşılırsa kendinden beklenmeyecek derece sinirli olabilir.

Boğa burcu çekingen bir yapıya sahiptir. Sakin ve sessiz davranışlara sahiptir. Huzurlu bir hayat sürmekten yanadır, bu nedenle fazlada tartışmaya girmezler. Sevdikleri insanlar ile vakit geçirmeyi, başka hiç bir şeye değişmezler. Dostluk onlar için çok önemlidir ve bu kişilerin kendisine pozitif değerler katmasını ister. Kin tutmaz, affetmesini bilir ve merhametlidir. Hoşgörüsü yüksektir. İnsanların dürüst davranmasını ister. Kendisinden yardım isteyen insanlara asla kayıtsız kalamazlar.

Boğa burcu insanları genel olarak değişimden yana değildir. Hayatlarının ve yaşantılarının bir düzen içerisinde olmasını ister. Alışkanlıkları onlar için çok önemlidir. Soğukkanlı bir yapıya sahiptir. Yaşanacak değişimlere karşı, yavaş bir şekilde olsa da çözüm bulabilir ve bu konuda oldukça başarılıdır.

Hayatın zorluklarına karşı dirençlidir ve kolay kolay pes etmezler. Kendilerine acı veren durumları sona erdirmek in elinden geleni yapar ve her zaman ayakta kalmasını bilirler. Ancak şunu söylemek gerekir, Boğa burcu insanları savaşçı bir ruha sahip değildir. Yine de sorunlara önceden önlem almasını bilirler.

Boğa burcu insanları kişilik olarak renkli ve sorumluluk sahibi insanlardır. Hayata zenginlik kararlar. Aslında umudun burcu olduklarını söylemek gerekir. Boğa burcunun olmadığı burçlar kuşağını düşünmek, gereksiz ve anlamsız olacaktır. Tüm burçlar arasında en insancıl olan burçtur. Sıcakkanlıdır. Doğa, bu anlamda bütün özellikleri ona vermiştir.

Boğa bilindiği üzere Venüs tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle başarı ile övünmek yerine, oraya ulaşmalarını sağlayan değerlerden hoşlanır. Boğa burcu insanları, doğaya aşık insanlardır. Vakitleri oldukça bu alanda aktivitede bulunmak isterler. Toprağa bağlılıkları vardır.

Ani yaşanan değişimler, Boğa burcu insanlarının hayatlarını alt üst edebilir. Dengeleri bozulur. Yaşanan değişimlerden sonra normal hale dönmeleri uzun bir süre alır. Aslında Boğaların her şeyin sonsuza kadar sürecekmiş inancında olmaları, bu alanda daha fazla zorlanmasına neden olur. Sabrın, dayanıklılığın ve istikrarın örneği, Boğa burcudur. Diğer insanların kaçarak uzaklaştığı durumlarda Boğa dayanıklılık gösterir ve dik bir şekilde ayakta kalır.

Boğa burcu insanları, hayatlarında herşey altüst olsa bile, kısa sürede toparlayabilecek insanlardır. Belki de en çok zorlandıkları alan sosyal hayattır. Sosyal hayatlarına uyum sağlama konusunda sorunlar yaşarlar. Kuralların her alanda kesin olmasından yanadırlar. Yine de hiç bir zaman cesareti ilk kaybeden kişi Boğa burcu olmaz. Koruma içgüdüleri de oldukça yüksek seviyededir.

Boğa burcu insanları duyguları ile fazla harekete geçmezler. Daha çok mantıksal bir şekilde hareket edeler. Bu nedenle hayatlarında bundan kaynaklanan zorluklar yaşamaları olası bir durumdur. Büyük başarıya ulaşmak istiyorlarsa, duygusal olarak da bağlılık hissetmeleri gerekir. Duygu eksikliği olduğu sürece bir konuda odaklanmaları neredeyse imkansızdır.

Boğa burcu insanları sevgiye ve ilgiye aç kişilerdir. Her zaman sevilmek ve ilgi odağı olmak ister. Bu durum küçüklükten itibaren başlar ve yaşları ilerlese de değişmez. İsteseler dahi bu durumu bastıramaz ve değiştiremezler. Aynı durum karşı cins konularında da kendisini gösterir. Çekingen yapısından dolayı ilk adımı atan daima karşı taraf olmalıdır. Özellikle de karşı cins konusunda.

Boğa burcu insanları sabit fikirlere sahiptir. Hayat onlar için siyah ve beyazdan ibarettir ve bu değişmez. Çevresinde bulunan yakın insanlar ile anlaşma konusunda oldukça iyidir. Pes etmenin ne olduğunu bilmezler, bunu kabullendikleri zaman aslında hayatları daha kolay bir hal alacaktır.

Marcus Manilius'un Astronomica adlı eserinde Koç burcunun özellikleri şu şekilde yer almaktadır;
Boğa gökteki yerini aldığında dürüst çiftçiler sakin yaşamlarını bırakıp toprakla yoğun bir mücadeleye girişirler. Bu mücadele sonunda Boğa onlara zafer şarkıları söyletmez belki ama dünyanın zenginliklerini sunar. Bu öyle bir savaştır ki Boğa'nın çocukları ne bir engelle karşılaştıklarında ara verirler ne de bıkkınlık gösterirler. Bu inatçı doğalarından dolayı bazen bu burçta doğanlar arasında sabanını bırakıp devlet yönetmeye soyunanlar da çıkar. Ve onlar ulaşılmamış mükemmelliğin peşinde koşarlar. Hem koca yürekli hem de koca cüsseli olurlar ama yüzlerine baktığınızda aşk tanrısı sanki orada yer etmiş gibidir.
Kaynak:bogaburcu.net/boga-burcu-kadini.html
Kaynak:bogaburcu.net/boga-burcu-erkegi.html
Kaynak:bogaburcu.net/boga-burcu-ozellikleri.html

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri