ASLAN BURCU ERKEĞİ GENEL BİLGİ VE ÖZELLİKLERİ

Aslan Burcu Erkeği Genel Özellikleri:
Aslan burcu erkeği oldukça ılımlı bir kişiliğe sahiptir. Bu nedenle etrafında bulunan herkese karşı anlayışlı ve samimi yaklaşımlarda bulunur. İnsanları kırmak ve incitmek ona göre değildir ancak kızdıklarında ve sinirlendiklerinde bu durum tersine dönebilir. Her ne olursa olsun, her seviyedeki insana içten ve yakın davranışlar sergiler.

Aslan burcu erkeği son derece zeki ve sevecendir. Sevecen olmasından dolayı etrafına neşe ve sevinç saçar. İnsanlar tarafından sevilen ve aranılan bir erkektir. Zeki yapısından dolayı, pratik ve çözümcü bir kişiliğe sahiptir. Akıllarını iyi kullanırlar ve pratik davranışları ile insanların dikkatini çekmeyi başarırlar. Aslan burcu erkeği oldukça gururlu bir kişiliğe sahiptir. Kolayca kırılan ve incinen bir yapısı vardır.

Aslan burcu erkeği tıpkı Koç burcu erkeği gibi lider özellikler ile donatılmıştır. Özel hayatında, iş hayatında ve hemen her anlamda liderlik özelliğini sergilerler. Aslan burcu erkeği her zamana övülmek ve ilgi görmek ister. İnsanların ondan övgü ile söz etmesine bayılır ve devamının gelmesi için elinden geleni yaparlar. Aslan burcu erkeği ateş grubundan olduğu için kızgınlıkları da tıpkı bir ateş gibi gelip geçicidir. Patlamaya hazır sinirleri vardır. Ancak hiçbir insana kin tutmazlar ve gelip geçici sinirleri vardır.

Aslan burcu erkeği oldukça hareketli ve enerji dolu bir yapıya sahiptir. Yerinde durmak nedir bilmez. Sürekli hareket halindedir ve yorulmak nedir bilmezler. Aslında bu durum kimi zaman başlarına olumsuzluk açabilir. Aslan burcu erkeğini sürekli olarak bir konu üzerinde yoğunlaşırken görmek oldukça zordur. Akılları sürekli başka yerdedir.

Aslan burcu erkeğinin kral olduğunu unutmamakta fayda vardır. Krallığını korumak ister ve onun yararına işler gözetir. Bunu hem iyiliği hem de gururlu yapısı ile başarırlar. Bu durum aslında egosunun ve yüreğinin karışımı sonucunda ortaya çıkan bir özelliktir. Rol yapmasını iyi bilir. Tıpkı sahnedeymiş gibi hareket edeler. Hayatlarına buna göre yaşarlar. Zaman zaman bir Kral gibi sert ve acımasız olabilirler ancak iç dünyalarında yumuşak ve ılımlı bir kişilik olduğunu unutmamak gerekir.

Aslan burcu erkeği daima dikkat çekici olmak ister. Bu durum yaptıklarına, söylediklerine, hareketlerine ve hatta giyimlerine bile yansır. Dikkat çekmek onlar için çok önemlidir. Sırf dikkat çekmek için gereksiz yere pahalı bir araba da alabilir. Tüm bunların dışında aşırı gösterişli bir partnere de sahip olabilir. Tüm bunlar kralın dikkat çekme çabalarından kaynaklanır.

Aslan burcu erkeği dostluğa önem verir. Onlara fazlaca değer verir ve her zaman destek çıkmak ister. Dostları tarafından sevilen ve aranılan kişilerdir. Aslında bu konuda vazgeçilmez olduklarını belirtmek gerekir. Her ortamda gözler mutlaka Aslan burcu erkeğini arar. Sosyal olarak aşırı derecede aktif olan Aslan erkeğinin, birçok dostu ve arkadaşı olmasına kim şaşırır ki? Gezmek, sosyal olarak aktivitede bulunmak ve eğlenmek onlar için çok önemlidir.

Aslan burcu erkeği daima sorumluluklarının farkında olan, üstlendiği işleri mutlaka sonuna kadar götüren ve detaycı bir kişiliğe sahiptir. Ancak her ne olursa olsun emir almak onlara göre değildir. Kral, emir alır mı? Asla. Onların işi yönetmektir. Hâl böyle olunca iş hayatında da kendi ayakları üzerinde durmak ister. Girdiği birçok işten bu nedenle ayrılmak zorunda kalmıştır.

Aslan burcu erkeği son derece popüler bir kişiliktir. Etrafında bulunan insanları kolay bir şekilde etkisi altına alabilir ve bu sayede popüler olabilir. Çevresiyle yakından ilgilenir. Merhametli olmalarından dolayı da insanların sorunları ile yakından ilgilenir ve çözüm bulmak ister. İnsanlar Aslan burcu erkeğinden kolay kolay sıkılmaz ancak ona ayak uydurmak oldukça zordur. Ayrıca Aslan burcu erkeğinin zaman zaman duygusal olduğunu ve çoğu zaman romantik olduğunu unutmamak gerekir.

Aslan burcu erkeği sosyal olarak aşırı derecede aktif olsa da, aile hayatına yeterince önem verir. Ailesi onlar için önemlidir ve onlarla uzun süreli olmasa da zaman geçirmek ister. Sosyal hayatının, aileye olan düşkünlüğünden daha ağır bastığını belirtmek gerekir. Genellikle dışarıda, arkadaşları ile zaman geçirir.

Aslan Burcu Erkeğinin Fiziksel Özellikleri:
Aslan burcu erkeği denildiğinde, elbette tıpkı bir Aslanın yelesi gibi gür saçlar dikkat çeker. Gür ve kalın telli saçlara sahiptir. Ne uzun, ne de kısa boylu olduklarını söylemek gerekir. Genellikle ince ve fit bir vücuda sahip olurlar ancak yemek yemeğe aşırı eğilimli olmalarından dolayı bazı Aslan burcu erkeği kilolu olabilir.

Dikkat çekici yüz hatları ve gözleri vardır. Özellikle gözlerinin çok iyi gördüğünü söylemek gerekir. Giyim konusunda iyi olduğunu söylemek gerek. Kendisine yakışanı bulur. Hoş seçimleri ile dikkat çeker.

Başlıklar: Günlük Burç Yorumu Burç Genel Özellikleri Burç Erkeği Burç Kadını

Burç Aşk Hayatı Burç İş Hayatı Burç Olumlu Yönleri Burç Olumsuz Yönleri